21.11.2009, autor: Mgr. Marie Göttlicherová, kategorie: Z minulých ročníků

Několik postřehů z Celostátního setkání animátorů seniorů 2009

Marie Göttlicherová s biskupem Pavlem Posádem během obětního průvodu

Letošní počasí s námi laškuje. To není nic nového. Také před setkáním animátorů to bylo docela špatné. Lilo jako z konve, tak jsem si říkala, jaké to asi v Hradci bude, když je to venku tak uplakané…
Naštěstí se počasí umoudřilo, takže jsme ani nepotřebovali deštníky. Anebo jsme všichni rozehnali mraky, které se nad Hradcem stahovaly…? V každém případě bylo hezké počasí a ještě hezčí a zajímavější byl program, který byl pro nás připraven.
První den nás čekal nejdříve předprogram Moses (Modlitba animatorů za Seniory a Službu). Letos se zástupci jednotlivých diecézí zamýšleli nad biblickými postavami, které nám, dříve narozeným, mohou hodně říci.
Přednášky prvního dne byly velice dobře zvolené a každý z přednášejících nám předal spoustu svých zkušeností, ale i podnětů k zamyšlení nad naší prací.
Večerní benefiční koncert Zory Jandové a Zdenka Merty udělal tečku za prvním dnem.
Druhý den po snídani jsme se odebrali do katedrály Svatého Ducha. Hlavním celebrantem mše sv. byl českobudějovický světící biskup Mons. Pavel Posád. Ten slavil v tomto chrámu svou „primici“, protože, jak řekl, byl tam poprvé a neskrýval svou radost. Mše svatá byla také připomínkou svatořečení Anežky české před 20 lety. Její svátek slavíme právě 13. listopadu.
Po mši sv. se účastníci setkání přesunuli opět do Adalbertina, kde pokračoval program. Čekaly nás ještě dvě zajímavé přednášky. Po dobrém obědě pak byla závěrečná beseda na téma: Animátor společenství jako bratr (sestra) ve víře. Také toto zajímavé téma nám mělo připomenout, kdo je vlastně animátor seniorů. Prolínalo se to ostatně celým programem setkání. Animátor není učitel nebo nějaký borec, který všechno ví, ale je to člověk, který druhé doprovází ve víře. Animátor by měl vše dělat s Bohem a lidmi kolem sebe.
Děkuji za toto setkání, které se určitě podařilo, a dá-li Bůh, těším se opět za rok do Hradce.

Mgr. Marie Göttlicherová, koordinátorka seniorských aktivit ostravsko-opavské diecéze


 

Diskuzní fórum

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.

Zatím tu není žádný diskuzní příspěvek.

Pro aktivní účast v diskuzích je potřeba se nejdříve přihlásit do systému.